Mechanické opravy

Výmena motorového oleja a filtrov

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob ako predĺžiť životnosť vášho vozidla je pravidelná výmena motorového oleja a olejového filtra. 

Pokračujte nižšie

Čistý a kvalitný olej zaisťuje hladký a bezpečný chod motora. Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob ako predĺžiť životnosť vášho vozidla je pravidelná výmena motorového oleja a olejového filtra. 

Načo slúži motorový olej

Motorový olej maže všetky pohyblivé časti motora, a tak čistý a kvalitný olej je nevyhnutný pre správne fungovanie, hladký chod a “zdravie” najkomplikovanejšieho komponentu vášho vozidla, motora.

Prečo pravidelne meniť olej:

  • Zlepšíte dojazd vozidla - výmena starého a špinavého oleja za nový a čistý zlepší trenie a preto znižuje odpor pri jazde. Vaše auto tak pri rovnakej spotrebe prejde väčšiu vzdialenosť 
  • Zabránite usadzovaniu nečistôt - keď olej cirkuluje motorom, hromadia sa v ňom nečistoty a kal. Filtre síce zabraňujú tomuto znečisteniu oleja, ale nie sú 100% účinné a tak malé častice nečistôt opotrebovávajú olej v motore. Preto jeho čistota zabezpečí plynulý a efektívny chod motora.
  • Zlepšíte výkon vozidla - dobre namazaný motor vám umožní zažiť plynulú jazdu počas šoférovania. Výmena oleja znižuje trenie vášho motora, takže čistý olej poskytuje čo najhladšiu jazdu.
  • Zlepšíte životnosť motora -  pravidelnou výmenou oleja a filtra zlepšíte chod a efektívnosť motora, čo sa prejaví aj na jeho živnostnosti. Udržiavanie dobre namazaného a čisto filtrovaného motora zabezpečí, že z vášho vozidla dostanete maximum - od najazdených kilometrov a výkonu až po životnosť.
  • Znížite emisie

Obsah na tejto webovej stránke je informatívny.
Informácie ako dielce, opravy, termíny alebo počty kilometrov sa môžu líšiť od značky a veku vášho vozdila, štýlu jazdy alebo údržby vozidla. Ak ste nedostali odpoveď, neváhajte nás kontaktovať a radi vám poradíme.
Mechanické opravy
Povinné zmluvné poistenie

Pobočky Todos v 4 mestách na Slovensku

Ponúkame služby autorizovaného záručného a pozáručného servisu Todos v mestách Bratislava, Košice, Ružomberok a Žilina s vyškoleným tímom, ktorý sa o vaše auto postará naozaj vo všetkých smeroch.

Podrž
Predaj
Klik
Zatvoriť hľadanie