Podrž
Predaj
Klik
Zatvoriť hľadanie

TODOS oslavuje - obdarení budete VY.
Vyhrajte Toyotu Yaris na 1 rok.
Žrebovanie výhercu prebehne 16.12.2022.

Súťaž Toyota - 30. výročie TODOS

Vážení zákazníci,
ĎAKUJEME za vašu dôveru a dlhoročnú podporu, vďaka ktorej sme celých 30 rokov mohli byť s vami, zbierať a posúvať naše skúsenosti k vyššej spokojnosti vás – klientov a zároveň budovať hodnoty našej spoločnosti TODOS.
S úctou,

Konateľ: Peter Vojtko

Vyhlásenie sútaže

Ikona telefón

28.4.2022

Zúčastniť sa súťaže
Todos súťaž Toyota

Todos sa stáva jednotkou

Autá jednoducho patria k nášmu životu a inak tomu veru nebude.

„Dôležité je dávať si náročné ciele a vo svojom snažení potom nepoľaviť.“, myslí si Peter Vojtko, zakladateľ spoločnosti TODOS. Jej súčasťou je mimochodom aj TODOS Bratislava s.r.o., prevádzka, ktorá tento rok oslávila už svoje tridsiatiny. V krátkom rozhovore, vážne aj s úsmevom, Peter Vojtko spomína na odvážne začiatky vo svojom podnikaní. Hodnotí ale aj komplikovanú súčasnú situáciu a s nadšením naznačuje blízku budúcnosť značky, ktorá si za roky svojej aktivity na našom automobilovom trhu vybudovala rešpekt a uznanie.

Čo Vás motivovalo, čo Vás priviedlo do podnikateľského sveta automobilov?

„Pri častých diskusiách s priateľmi som si uvedomil, že na Slovensku chýba jednoduchý proklientský prístup v tak nevyhnutnej súčasti nášho každodenného života, akým automobilizmus akiste je. Víziou bolo zriadiť predajno-servisnú sieť, kde by sa každý motorista cítil v pohode. Zdá sa, že pôvodná myšlienka osviežiť slovenský automobilový trh dosiahla svoj cieľ. Máme tu multibrandový TODOS, ktorý oslavuje tridsať rokov a motoristom slúži nielen v Bratislave, ale aj v Žiline, v Ružomberku a v Košiciach.“.

Cesta za úspechom však nebola vždy jednoduchá. Bez obetí by to asi nešlo...

„Je to pravda. Pozná to azda každý podnikateľ, samozrejme ak svoju firmu len nezdedil či nevyženil (smiech). Boli a sú to hodiny premýšľania, neraz púšťania sa do odvážnych riešení ale aj ich vyhodnocovania. To je dôležité. Pohľad späť veľa prezradí, aj keď niekedy nie je príjemný. Je však rozumné učiť sa na vlastných chybách. Moje slová možno znejú ako mudrovanie, ale ono je tomu naozaj tak.“.

Vraví sa, že podnikateľ môže mať skvelý nápad, ale bez tých správnych ľudí vo svojej firme toho veľa nedosiahne.

„Úspech firmy je postavený na úsilí každého jedného zamestnanca, každého jedného člena tímu. TODOS to nie je len logo, budova, značka. TODOS to sú predovšetkým ľudia, ktorí ho tvoria. Nie je to klišé. Snaha a viera v úspech je nevyhnutná. Som presvedčený, že ak si človek poctivo odrobí svoju prácu, úspech sa dostaví. Skôr či neskôr, ale celkom určite príde. Treba si to ale jednoducho odmakať. Viem o čom hovorím.“.

Vráťme sa na moment späť k vám. Ako a kedy relaxujete?

„Už od mládí mám rád lyžovanie a bicyklovanie. Keď si nájdem čas tak bajkujem cez víkend v okolí Bratislavy, niekedy však aj cez týždeň a to medzi našimi dílerstvami v Bratislave, keď idem na inkognito návštevu (smiech). S kamarátmi si sem tam rád vyrazím na výlet na motorkách. Serpentíny, kontrola mašiny celým telom a priamy kontakt s okolím. No a samozrejme autá. Rád sa vybláznim so silným športiakom na pretekárskom okruhu. Keby ale toho voľného času bolo viac, maximum z neho totiž venujem samozrejme mojej rodine.“.

Dobre etablovaná sieť ponúkajúca autorizovaný predaj deviatich a servis dovedna až pätnástich automobilových značiek sa stará nie len o svojich zákazníkov ale myslí aj na podporu športu. A to skutočne veľkoryso.

„Počas celej mojej podnikateľskej činnosti, resp. od chvíle, keď firma začala prosperovať, som sa snažil podeliť aspoň troškou z úspechu aj s ľuďmi, ktorí to skutočne potrebujú. Či to bola a je charita, dobročinnosť alebo šport. Je to nie len bohumilé ale aj potrebné. Aktuálne je to fajn spolupráca s hokejovým tímom Slovan Bratislava. Možno aj my sme sa svojou troškou pričinili k zisku ich tohtoročného titulu Majstrov Slovenska.“.

Nahliadnime do blízkej budúcnosti. Čím prekvapí slovenskú automobilovú verejnosť Todos v najbližších mesiacoch?

„V roku 2019 sme privítali japonskú značku TOYOTA. Pre celosvetovo úspešnú automobilku, ktorej sme hrdým a úspešným autorizovaným dílerom pripravujeme výstavbu nového predajno-servisného centra. Vyrastie v bratislavskej mestskej časti Bory a ponúkne útočisko celej modelovej rodine značiek TOYOTA a aj LEXUS. Pôjde o ultra moderné stredisko a to nie len v celoslovenskom meradle. Svojou architektúrou, rozlohou, vybavením a samozrejme aj svojim riešením s dôrazom na čo najnižší dopad na životné prostredie. Komplex bude postavený z materiálov prijateľných pre prírodu a bude čo najviac využívať obnoviteľné zdroje energie. Bude to fakt perla medzi predajňami. No a zaujímavosť na záver. Najnovší showroom TODOSu bude postavený priamo pri cyklistickom koridore, ktorý spája Záhorie cez Cyklomost Slobody s Dolným Rakúskom. Preto sme sa rozhodli postaviť v areáli autocentra aj zázemie pre cyklistov, ktorého súčasťou bude požičovňa a servis. Skutočne je sa na čo tešiť. Kým bude auto na pravidelnom servise, klienti si budú môcť ísť zašportovať. Motoristi TODOS dobre poznajú v našom hlavnom meste, v Žiline, na Liptove a aj v metropole východu. Vždy ich tam radi privítajú a obslúžia ochotní predajcovia a skúsení servismani. Ale veď, ako to už býva, dobrý chýr predchádza chválu. Príďte sa o tom sami presvedčiť, ste vítaní.“.