ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

ŠKODA OCTAVIA je slovenské Auto roka 2021

 

›   Štvrtá generácia bestselleru automobilky ŠKODA ocenená titulom Auto roka na Slovensku

›   Porota zložená z 15 motoristických novinárov vybrala víťaza spomedzi 7 finalistov

›   Národné prestížne ocenenie “Auto roka” sa na Slovensku udeľuje už dvadsiaty piaty krát

Ocenenie Auto roka 2021
Prestížne ocenenie "Auto roka 2021" získala nová ŠKODA OCTAVIA.

Nová ŠKODA OCTAVIA získala ďalšie prestížne ocenenie. Na slovenskom trhu presvedčila 15-člennú porotu a od dnešného dňa sa môže hrdiť titulom “Auto roka 2021”. Štvrtá generácia bestselleru s logom okrídleného šípu s prehľadom prekonala v bodovom a celkovom hodnotení viacero konkurenčných noviniek a získala prvé miesto v tohtoročnej súťaži.
Titul “Auto roka” je na Slovensku jedným z najvýznamnejších ocenení automobilového priemyslu, ktorý je udeľovaný už od roku 1996. Nárok uchádzať sa o toto ocenenie majú všetky nové základné modely vozidiel, ktoré už boli alebo v blízkej budúcnosti budú uvedené na slovenský trh.

Auto roka 2021 - nová ŠKODA OCTAVIA
Štvrtá generácia vozidiel ŠKODA OCTAVIA získala od poroty najviac bodov.

S viac ako siedmimi miliónmi vyrobených vozidiel je ŠKODA OCTAVIA najpredávanejším modelom českej automobilky. Vo svojej novej, štvrtej generácii, sa môže pochváliť tak nízkou spotrebou paliva a vysokou šetrnosťou k životnému prostrediu, ako nikdy predtým. ŠKODA AUTO teraz model OCTAVIA predáva s najširšou ponukou motorizácie v histórii modelového radu. Model OCTAVIA je k dispozícii v prevedení liftback a kombi, disponuje vyspelými zážihovými i vznetovými motormi a ponúka tiež širokú paletu alternatívnych pohonov, medzi ktoré patrí verzia na zemný plyn (CNG) či plug-in hybridná a mild-hybridná verzia.

ŠKODA OCTAVIA je dostupná s pohonom predných alebo všetkých kolies. Výkon sa pohybuje v rozmedzí od 81 kW (110 k) do 180 kW(245 k). Vozidlo sa môže v porovnaní so svojím predchodcom pochváliť emotívnejším a dynamickejším dizajnom, veľkorysejším interiérom ponúkajúcim vynikajúcu úroveň komfortu v kombinácii s maximálnou aktívnou a pasívnou bezpečnosťou a pokročilými funkciami konektivity. Ako každý model ŠKODA ponúka vynikajúcu funkčnosť, vylepšenú mnohými šikovnými detailmi.

The car of the year 2021
Zabojuje aj o titul európskeho "Auta roka 2021".

NOVÁ OCTAVIA už získala niekoľko medzinárodných ocenení a ašpiruje aj na európsky titul Auto roka 2021.

Len v poslednom štvrťroku 2020 získal nový model OCTAVIA štyri prestížne ocenenia na dôležitých exportných trhoch vo Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. V súčasnosti štvrtá generácia modelu ŠKODA OCTAVIA tiež ašpiruje na titul európskej ankety Auto roka 2021, ktorá bude vyhlásená v marci tohto roka. OCTAVIA tu figuruje ako jeden zo siedmich finalistov a my jej samozrejme budeme držať palce!

Zdroj: ŠKODA AUTO

 

Späť
Novinky
Podrž
Predaj
Klik
Zatvoriť hľadanie